מחקר: בשר אדום עלול לגרם לסרטן הריאות

אם אתם אוכלים הרבה בשר אדום כדאי שתקראו את השורות הבאות

מחקר חדש מגלה שבשר אדום ומעובד לא רק שאינם בריאים, אלא גם מעלים את הסיכון לחלות בסוגי הסרטן השונים.

המחקר מנה כחצי מליון איש, בגילאים 50-71. לאחר 8 שנים של מעקב, התגלו 53,396 מקרי סרטן. זהו המחקר הגדול הראשון שמראה קשר בין בשר לסרטן הריאות.

בשר אדום

ד"ר אמנדה קרוס אמרה ל PLoS Medicine, שהפחתה בצריכת בשר אדום ומעובד יכול להפחית את הסיכוי לחלות במחלת סרטן הריאות ב 16%. זה כולל בשר בקר, כבש וחזיר, בשר מעובד כקותלי חזיר, נקניקיות בשר, נקניקיות עוף ועוד.

שתי חוקרות מאוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון, הגיבו למחקר בחיוב ואמרו "הקשר בין בשר לסרטן הוכח בלמעלה ממאה מחקרים שנערכו בארצות שונות".

לדבריהם, הצורה היחידה של סרטן העור שנמצאה קשורה לחשיפה רגילה ומתונה לאור השמש היא קרצינומה של תאי בסיס, הגורמת למספר מקרי מוות נמוך יותר ממספר מקרי המוות מסרטן ריאות, וצורות אחרות של המחלה שניתן למנוע גם אותן על-ידי חשיפה מתונה לשמש.

חשוב לציין שחשוב לחבוש כובע רחב שוליים כשנמצאים בשמש ליותר ממספר דקות. אפשר גם להימנע משימוש במסנן קרינה בזמן זה מאחר שהוא מונע את הסינתזה של ויטמין D.

מומחים שהגיבו למחקר אמרו כי עישון הוא במידה רבה עדיין הגורם המשמעותי ביותר לסרטן הריאות. אומנם ישנן ראיות הולכות ומצטברות לכך שוויטמין D יכול לעזור ולהוריד את הסיכון של מספר סוגי סרטן, כמו סרטן המעי, אך הקשר בין ויטמין D לסרטן הריאות עדיין אינו ברור.

חזרה    ▲ למעלה